alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

POLISH OPEN - VIII Karate Grand Prix Bielsko-Biała 2014

V sobotu dňa 4. októbra  2014 sa v Poľskom meste Bielsko Biala konal už 8. ročník medzinárodného turnaja karate, ktorý je zaradený do zlatej ligy karate. Za účasti osemsto pretekárov zo sedemnástich krajín, medzi nimi boli aj karatisti z Japonska, Austrálie a Anglicka, sa turnaja zúčastnili aj karatisti z Trstenej.

Z jedenástich nominovaných pretekárov obsadilo medailové pozície šesť karatistov. Prvú medailu vybojovala v kata žiačok Ema Kolenová, ktorá sa svojimi predvedenými vystúpeniami kata dostala až do finále. Vo finále prehrala so súperkou  a obsadila striebornú pozíciu. V športovom zápase kumite žiačok U10 +30 kg vybojovala bronzovú medailu Ema Mudroňová. V kategórii kumite žiačok U12 do 34 kg zápasila pekne aj Annamária Vilčinská, len o vlajku jej unikla bronzová medaila a tak skončila na štvrtej priečke. V kumite žiakov U12 + 40 kg sme mali zastúpenie dvoch pretekárov Kristián Schultz a Michael Matejčík. Obaja sa v eliminácii prebojovali až do finále. Michael porazil v semifinále karatistu z Ruska a Kristián prešiel do finále cez karatistu z Anglicka. Vo finále sa darilo viac Kristiánovi a tak sa tešil zo zlatej medaily aj pohára. Michael si domov odniesol striebro. V kumite žiačok U12 - 40 kg vybojovala ďalšiu striebornú medailu  Lucia Garbiarová, keď až vo finále prehrala s Ruskou pretekárkou. Poslednú medailu vybojoval v kumite seniorov do 75 kg Zdeno Škvarek. Postup do finále prehral s karatistom z Anglicka, ale po vydarenom zápase o bronz porazil karatistu z Poľska a vyhral bronzovú medailu.

Okrem tohto turnaja sa v ten istý deň konal turnaj karate v Chorvátskej Rijeke odkiaľ priniesol ďalší bronz vo farbách slovenskej reprezentácie Miroslav Škvarek .