alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

14th Euro Grand Prix - Plzeň

Cez víkend 28. - 29. 9. sa pretekári karate klubu zúčastnili na turnaji Grand Prix Plzeň. Vo veľkej konkurencii 1104 pretekárov z krajín 21 sa nestratili ani naši pretekári Miroslav Škvarek, Zdeno Škvarek, Michal Chrenek, Adam Pakos, Maroš Bednár, Michael Matejčík, Annamária Vilčinská, Lucia Garbiarová v KUMITE a Simona Púčiková, Dominika Stasová, Ema Kolenová, Klára Hrubcová v KATA. Nevybojovali si síce žiadnu medailu no nabrali nové skúsenosti do ďalších súťaží.

Malé baby Ema Kolenová a Klára Hrubcová sa predstavili v kategórii kata U 12, kde sa predstavilo 19 pretekárok. Babám sa nepodarilo prejsť cez prvé kolo, ale bola to ich prvá veľká súťaž, na ktorej predviedli veľmi pekný výkon.

Veľkým babám Dominike Stasovej a Simone Púčikovej sa taktiež nepodarilo prebojovať cez prvé kolo v kategórii U 14. Chýbalo im väčšie nasadenie a bojovnosť, no s ich výkonmi sme taktiež spokojní.

Prvý krát sa na takejto medzinárodnej súťaži predstavili aj chalani v kumite Adam Pakos a Michael Matejčík. Adamovi sa nepodarilo prebojovať cez prvé kolo, no Michael vyhral svoj prvý zápas a skončil až v repasáži - bojoch o tretie miesto.

Marošovi Bednárovi sa po peknom začiatku nepodarilo postúpiť do druhého kola cez maďarského reprezentanta.

Annamária Vilčinská sa predstavila taktiež prvý krát na medzinárodnej súťaži a predviedla veľmi pekný zápas. Bohužiaľ sa jej nepodarilo prejsť do druhého kola. Lucia taktiež nedokázala poraziť svoju súperku a skončila v prvom kole.

Michal Chrenek v kategórii kadetov do 63 kg podľahol svojmu súperovi z Macedónska a skončil tak v prvom kole.

Nešťastný deň mal Miro Škvarek, ktorý musel po úraze, ktorý mu spôsobil súper, predčasne ukončiť svoj zápas. Turnajový doktor mu zakázal pokračovať v súťaži a tak Miro nemohol pokračovať ďalej. Mirov brat Zdeno sa predstavil v kategórii juniorov a prebojoval sa až do bojov o bronzovú medailu. Tu však neuspel a odišiel bez medaily.