alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

XV. Letné tréningové sústredenie karate Košariská

              Predposledný júnový víkend sa na Košariskách konalo už tradičné sústredenie karatistov z trstenského karate klubu. Tento rok sa ho zúčastnilo obdivuhodných stopätnásť karatistov z Lučenca, Bratislavy, Dolného Kubína, Žiliny, Čadce, Častej a Kráľovej pri Senci a domácich. Piatkového tréningu sa zúčastnili aj členovia Aikido klubu Shinzo Tvrdošín.

 

                Pozvanie na sústredenie prijali aj tréneri jednotlivých klubov. Marek Radúch (DK) s Jánom Garabíkom (ZA) sa postarali o tréningy kumite. Miroslav Cisár (BA) mal spolu s našim trénerom Jozefom Štefanidesom na starosti okrem sobotňajších tréningov aj nedeľňajšie skúšky technickej vyspelosti. Milan Užovič (Častá) sa postaral na piatkovom tréningu o starších členov a mladých karatistov popreháňal náš Peter Modránszky. Sústredenie si nenechal ujsť zakladateľ nášho klubu Miroslav Gatial, ktorý viedol tréningy zamerané na tradičné Goyu ryu karate.

S tréningami a rozcvičkami pomohli aj Zuzana Vorčáková, Zuzana Kormošová a Simona a Patrícia Ferekové.

Na sústredení konečne vyšlo pekné slnečné počasie a tak sme všetky tréningy trénovali vonku pred penziónom. Nechýbal ani výlet do priehradného múru, futbal a iné aktivity, ktoré úspešne unavili deti viac ako dospelých. Nedeľňajšie páskovanie bolo pre všetkých odmenou za celoročnú snahu a neodfláknuté tréningy. Niektorým to síce nevyšlo podľa predstáv, ale jediné čo na to pomáha je trénovať viac a viac.

 

Kľúčové slová sústredenia:

Zelené kimoná, výborné tréningy, mokré tenisky, spotené tričká, futbal na močarine, psychologický Jankov pokrik na malé deti pri futbale, beh do kopca, modriny na rukách, spečené krky a čelá, dobre načapované pivo a kofola, pečené prasa, Chandler - Čendler (po slovensky, lebo nie každý vie po bratislavsky), zárubňa útočila, mládež poupratovala stôl, melóny z Čimhovej, neviem ako som sa na to WCko zmestil, ale to čo som tam zavrel nech nikto radšej neotvára, pasta na každej kľučke a hlave, celonočný hokej v izbe za stolom, dnes sa mi nechce robiť nič, ani len prstom pohnúť, samozrejme Bošácka a nakoniec šťastné tváre detí a rodičov po páskovaní ...

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage