alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá Slovenska detí, žiakov a ml. dorastencov 2013

V sobotu 18. mája v Prievidzi naši karatisti bojovali o umiestnenia na Majstrovstvách Slovenska detí, žiakov a ml. dorastencov. Na majstrovstvách sa predstavilo 588 pretekárov zo 60 klubov z celého Slovenska. Náš klub reprezentovali 16 pretekári, ktorí nás veľmi potešili už len tým, že sa na túto súťaž nominovali. Niekoľkí sa umiestnili na bodovaných miestach, no najviac nás potešili malé baby Klára Hrubcová a Ema Mudroňová, ktoré si vybojovali svoje prvé majstrovské medaily. Týmito dvoma medailami sa náš klub umiestnil zo všetkých klubov (60) na 24. mieste.

Fotogaléria

Video z M SR

V prvej kategórii kata 5 - 7 ročných dievčat sa predstavili Klára Hrubcová a Ema Kolenová. Baby predviedli veľmi  pekné výkony, Ema sa dostala do repasáže, v ktorej sa jej nepodarilo vyhrať a skončila na peknom siedmom mieste. Kláre sa darilo viacej, postupne prechádzala eliminačnými kolami a výborne zacvičenými kata sa dostala až do finále. Tu narazila na skúsenú súperku a prehrala iba tesne 2:1. Zo súťaže si teda odniesla cennú striebornú medailu.

V kategórii  kata 8 - 9 ročných dievčat sme mali zastúpenie dvoch pretekárok Romany Fukasovej a Annamárie Vilčinskej. Tým sa nepodarilo prejsť cez eliminačné kola a do bojov o medailu nezasiahli. V kata 8 - 9 ročných chlapcov sa predstavil Michael Matejčík. Prebojoval sa cez prvé kolo, no v druhom už svojho súpera neporazil a súťaž v kata sa pre neho skončila.

Simona Púčiková predviedla svoje kata v kategórii 10 - 11 ročných dievčat. Nepodarilo sa jej prebojovať cez eliminačné kolá a súťaž sa tu pre ňu skončila.

Miroslava Gočálová, Patrícia Frančeková a Dominika Stasová sa predviedli v kata dievčat 12 - 13 ročných. Dominike a Mirke sa nepodarilo prejsť cez eliminačné kolá, Paťa sa dostala do repasáže, kde sa jej nepodarilo vyhrať, no skončila na peknom siedmom mieste.

Ďalšiu medailu sa nám podarilo vybojovať v kumite a to hneď v prvej kategórii 5 - 7 ročných dievčat do 28 kg. Ema Mudroňová si v tejto kategórii vyzápasila bronz.

V kumite 8 - 9 ročných žiačok sa predstavili Lucia Garbiarová a Annamária Vilčinská, predviedli pekné zápasy, no neprebojovali sa do bojov o medaily. Michaelovi Matejčíkovi a Kristiánovi Schultzovi sa takisto nepodarilo prebojovať cez eliminačné kolá a na medailu z majstrovstiev si musia ešte počkať. 

V kategórii 10 - 11 ročných Adam Pakos neprešiel cez prvé kolo. Maroš Bednár a Marek Liss mali prvé kolo voľné, v  druhom kole svoje zápasy vyhrali, v treťom kole prehrali s finalistami a postúpili do repasáže. Repasáž prehrali a obsadili zhodne siedme priečky.

Darilo sa aj Samuelovi Dudovi v kategórii 12 - 13 ročných do 45 kg. Predviedol v eliminácii veľmi pekné zápasy a len kúsok ho delil od bronzovej medaily. Zápas o bronz skončil remízou - Samo nakoniec prehral na vlajky a skončil  tesne pod stupienkom na veľmi peknom 4. mieste.

Všetkým pretekárom GRATULUJEME!

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage