alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

III.kolo turnaja AKB ! ! !

Poslednú marcovú sobotu sa v Bratislave konalo tretie kolo turnajov AKB. Naši mladí pretekári sa v silnej konkurencii nedali zahanbiť a vybojovali pre klub výborné výsledky a plno medailí.

 

Ako prvá do bojov nastúpila Anamária Vilčinská v kata ml. žiačok a hneď na úvod vybojovala pre náš klub prvé zlato.

V ďalšej kategórii mladších žiačok sa predviedli Romana Fukasová a Lucia Garbiarová. Obe vyhrali svoje prvé kolá, no v ďalšom kole prehrali a do bojov o medaile nepostúpili.

V kata mladších žiakov sme mali troch pretekárov. Nedarilo sa Tobiášovi Štrbíkovi, ktorý prehral v prvom kole so silným súperom a do ďalšieho kola nepostúpil. S prehľadom však víťazili jeho kamaráti Dávid PolakovičMichael Matejčík, ktorí po troch víťazných kolách nastúpili proti sebe vo finále. Súboj nakoniec vyhral Dávid Polakovič s výborne zacvičenou kata Gekisai dai ichi a odniesol si zo súťaže zlatú medailu. Michael skončil na druhom mieste so striebrom.

V kategórii kata st. žiačok sme mali silné zastúpenie (Patrícia Frančeková, Simona Púčiková, Simona Gažovičová, Barbora Lepáčková a Dominika Stasová). Prvé kolo sa nepodarilo Simone GažovičovejBarbore Lepáčkovej a tým sa pre nich súťaž skončila. Simona Púčiková sa peknými výkonmi prebojovala až do boja o finále, kde však nestačila na Paťu Frančekovú a ostala tesne pod stupienkom víťazov na štvrtej priečke. V druhom pavúku sa darilo Dominke Stasovej, ktorá sa postupne prebojovala takisto do finále. Súboj o zlato si naše baby medzi sebou nedarovali, a s výborne prevedených kata obidvoch pretekárok nakoniec rozhodcovia určili za víťazku Paťu Frančekovú.

Mirka Gočálová sa predstavila v kata ml. dorasteniek, kde si po precízne prevedenej zostave vybojovala bronz.

Michal Hrubjak v kategórii kata ml. dorastencov vyhral svoje prvé kolo, v druhom však nestačil na svojho súpera a skončil na výbornej tretej priečke.

Lucia Garbiarová sa predstavila aj v kategórii kumite ml. žiačky do 25 kg, kde v ťažkom zápase vybojovala bronz.

V kategórii ml. žiakov predviedol pekný zápas Adam Pakos, ktorý si domov priniesol bronzovú medailu.

Samo Duda v kategórii st. žiakov do 40 kg s prehľadom vyhral prvé kolo a postúpil do finále. Tu ale nestačil na silného súpera a skončil na výbornom druhom mieste.

K striebornej medaile v kata si Michael Matejčík pridal aj zlatú vo veľmi pekných zápasoch svojej kategórie.

V krásnom zápase si Dominika Stasová vybojovala zlatú medailu v kategórii ml. žiačky nad 40 kg.

S veľkou chuťou zápasil Michal Hrubjak v kategórii ml. dorastenci do 45 kg, ktorý si taktiež vybojoval zlatú medailu.

Nesklamal ani Samo Dedinský v kategórii ml. dorastenci do 57 kg, ktorý po jednoznačne vyhratých eliminačných zápasoch prehral až vo finále s ťažkým súperom z Trnavy a skončil na výbornom druhom mieste.

Naši noví mladí zápasníci – Maroš Bednár, Marek LissKristián Schulz síce vo svojich kategóriách nedosiahli na stupienky víťazov, no zaslúžia si pochvalu za bojovnosť a pekne predvedené zápasy.

 

Všetkým pretekárom gratulujeme!

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage