alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Veľká cena Zvolena v Karate .

Pretekári Karate klubu Trstená dostali pozvanie na turnaj karate s medzinárodnou účasťou vo Zvolene. Turnaj sa konal v nedeľu 5. februára v zvolenskej športovej hale. Pri veľkej účasti pretekárov sa turnaj odohrával  na piatich zápasiskách až do večerných hodín.

V súťaži kata sme mali  iba jednu pretekárku Romanku Fukasovú v kategórii dievčatá 8- 9 rokov. Nepostúpila na medailové pozície a obsadila konečné štvrté miesto . V súťaži kumite mladších kadetov 12- 13 rokov do 50 kg si počínal veľmi dobre Samo Dedinský. V 1. kole vyhral nad súperom 8:0, 2.kolo prehral tesne 1:2. V súboji o tretie miesto vyhral prvý zápas  4:2 , súboj o medailu nakoniec prehral 1:4 a skončil na štvrtej priečke.Vynikajúco náš klub reprezentovali naši najskúsenejší pretekári Dano Vrabec a Roman Baľák . V kumite seniorov do 75 kg porazil s prehľadom všetkých svojich súperov Dano a vyhral  zlatú medailu , v kumite do 84 kg vyhral zlato Roman. V kumite kadetov  14-15 rokov do 63 kg hladko porážal svojich súperov Marián Vrabec a postúpil až do finále. Finálový zápas mu nevyšiel najlepšie, aj keď väčšinu zápasu viedol, nakoniec prehral o jeden bod a obsadil striebornú priečku. Ďalšie medaily pridali bratia Škvarekovci Miro a Zdeno v kumite juniorov do 75 kg. Miro prešiel do finále aj cez svojho klubového súpera Jakuba Štefanidesa. Vo finále si  poradil  aj s posledným súperom a získal prvé miesto a zlatú medailu . Zdeno prehral postup do finále tesným rozdielom a nakoniec bojoval o bronz.Na tento zápas sa maximálne koncentroval, keďže mal narodeniny chcel si darovať jeden darček, zápas mu vyšiel a s prehľadom vybojoval bronzovú medailu . Konečná medailová bilancia nám priniesla 9. priečku z celkovej účasti 39. klubov.