alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Dve medaily z majstrovstiev Slovenska!!

Trstenský karate klub sa konečne po dlhšom čase dočkal medaily aj na majstrovstvách Slovenska dorastencov a juniorov. Postarali sa o ne Miroslav Škvarek a Zuzana Kormošová.

V sobotu 18.12 2010 keď v rodinách vrcholia prípravy na vianočné sviatky sa "sedem statočných" trstenských karatistov zúčastnilo na majstrovstvách Slovenska dorastencov a juniorov v Nových Zámkoch.

V súťaži kata sa predstavili už tradične Simona Fereková v kategóriia staršie juniorky a  Zuzana Kormošová v kategórii mladšie juniorky. Žiaľ rozlosovanie im veľmi neprialo a obe prehrali svoje duely už v prvom kole. Keďže Simonina súperka postúpila až do finále, dostala Simona možnosť bojovať o tretie miesto proti ďalšej slovenskej reprezentantke v súťaži. Ani túto možnosť nevyužila a získala konečné štvrté miesto.

Súťaž kumite otvoril ako prvý z našich Miroslav Škvarek v kategórii starší dorastenci do 68 kg. Postupne vyradil všetkých svojich súperov a čakal ho už len finálový zápas. Vo finále však nestačil na svojho súpera a po skvelom výkone získal pre klub striebro z majstrovstiev Slovenska.

Čo sa Zuzke nepodarilo v kata skúsila v kumite. V kategórii kumite juniorky do 48 kg prehrala zápas s budúcou víťazkou a získala bronzovú medailu.

Veľmi blízko k medaili mal Mirov brat Zdeno Škvarek v kategórii kumite dorastenci do 62 kg, ktorý po troch víťazných zápasoch štvrtý zápas prehral a na medailu nakoniec nedosiahol a skončil na štvrtom mieste.

O zápis do majstrovských tabuliek sa pokúšali aj Jakub Štefanides (kumite juniori do 78g) a Dano Vrabec (kumite starší juniori do 78 kg), ktorým sa však zápasy nevydarili celkom podľa ich predstáv. Dano skončil na konečnom 4. mieste a Jakub na 8-12. mieste vo svojej kategórii.