alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Grand Prix Plzeň 2010
V dňoch 2. a 3. októbra sa uskutočnil XI. ročník medzinárodného turnaja Euro Grand Prix Plzeň 2010. Tento turnaj je zaradený do stredoeurópskej ligy karate.Trstenskí karatisti priniesli z Plzne prvé medaily novej súťažnej sezóny . Marián Vrabec vybojoval pre náš klub striebornú medailu v kumite kadetov. Zuzana Kormošová pridala bronz v kata juniorky a Stanislav Bajo bronz v kumite starších žiakov.

V prvý deň turnaja súťažili seniori a kadeti . Za náš klub nastúpila v kata seniorky Simona Fereková . V prvom kole porazila pretekárku z Austrálie 2:1 , v druhom kole prehrala s pretekárkou z Českej republiky 2:1. Do ďalších súbojov nepostúpila. V poobedňajších zápasoch kumite sme mali v kategórii kadetov do 52 kg Mariána Vrabca. Prvé kolo mala voľné, v druhom kole porazil Českého pretekára, v treťom kole porazil Poliaka, v semifinále porazil pretekára z Luxemburska a dostal sa do finále. Vo finále prehral tesným rozdielom 2:1 z pretekárom z Belgicka a získal striebornú medailu. V druhý deň turnaja nastúpila do súťaže Zuzana Kormošová v kata juniorky . V prvom kole porazila Českú pretekárku, v druhom kole porazila pretekárku z Luxemburska v treťom kole prehrala so Slovenskou reprezentatkou z Trenčína . V repasáži porazila o tretie miesto Českú pretekárku a vybojovala bronzovú medailu. V kata starší žiaci bojovali Mário Meixner a Stanislav Bajo . Stanislav vypadol v druhom kole ,ale Mário sa prebojoval až do semifinále . V semifinále ho porazil Český reprezentant , v repasáži nakoniec prehral aj súboj o tretie miesto a skončil na štvrtej priečke. Pri 32 súperov v kategórii je to však dobré umiestnenie. Stanislav Bajo síce v kata neuspel , vynahradil si to však ziskom bronzovej medaily v kumite starších žiakov do 45 kg . V tej istej kategórii pridal štvrté miesto Michal Chrenek .