alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

XVII. ročník Trstenského pohára

V sobotu 25. októbra sa v Trstenej konal tradičný Trstenský pohár v karate, ktorý bol zároveň 1. kolom AKB. Tento rok sa konal v Trstenej už 17. ročník turnaja. Zúčastnilo sa ho 216 karatistov z 21 klubov  celého Slovenska a dokonca aj výprava z Maďarska. Naši pretekári sa na domácej pôde predstavili vo výbornom svetle a skoro v každej kategórii stáli na stupienku víťazov. Dokonca aj nováčikovia predviedli veľmi bojovné výkony, ktoré premenili na medaily resp. body počítané do bodovania na Majstrovstvá Slovenska.

KATA

Ako prvý sa predstavili súťažiaci v kata začiatočníkov. V tejto kategórii predviedli svoje kata Šimon Válek a Juraj Gazdík no nepodarilo sa im prejsť cez skúsenejších pretekárov. Podobne sa nepodarilo prejsť cez prvé kolá Danielovi Tomekovi a Samovi Ťapajovi v kategórii st. žiakov. Miloš Jánošík sa predstavil v kata ml. dorastencov no taktiež nestačil na svojich súperov. Vybojovať medailu sa podarilo Kristiánovi Krilekovi v kata kadetov, ktorý si vybojoval svoju prvú medailu - bronzovú. V kategórii dievčat zabojovali baby v kategórii začiatočníčok Laura Šálková a Karin Chňapková a získali rovnako ako Kriastián bronzové medaily. V kateg. ml. žiačok sa prebojovala Nina Gadzmanová na bronzovú pozíciu. Samozrejme nesklamala ani Klára Hrubcová, ktorá si v tej istej kategórii vybojovala zlato. Šťastie skúsila aj vo vyššej kategórii st. žiačok odkiaľ si odniesla bronz. V kata ml. dorasteniek sa na začiatku sezóny nezadarilo Sime Gažovičovej, ktorá neprešla cez prvé kolo. Siedme miesto v tejto kategórii obsadila Barbora Lepáčková a bronzom potešila Simka Púčiková. V kategórii kadetiek sa Mirka Gočálová neprebojovala cez svoju súperku do ďalšieho kola, no Paťa Frančeková sa postarala o bronz. V seniorkách sa predstavili dve naše pretekárky Iva Štefanidesová A Žužu Kormošová. Stretli sa vo finále, z ktorého vyšla víťazne Zuzka, Iva si odniesla striebornú medailu.

KUMITE

Po vyhodnotení kategórií kata a menšej prestávke pre rozhodcov nasledovalo kumite - športový zápas. Naše malé bojovníčky Ema Mudroňová a Nina Gadzmanová v kategórii ml. žiačok do 37 kg sa obidve umiestnili na stupienku víťazov. Emka si vybojovala striebro a Nina bronz. Pekné zápasy predviedla Aninka Vilčinská v kategórii st. žiačok do 35 kg, ktorá prehrala len finálový zápas s Maďarksou pretekárkou a odniesla si teda striebro. Lucia Garbiarová potešila najkrajšou medailou - zlatou v kategórii st. žiačok +40 kg. V kadetkách +54 kg sa nestratila Dominika Stasová, ktorá sa umiestnila na 2. mieste. Poslednú medailu v dievčenských kategóriách si vybojovala Zuzka Kormošová v kategórii senioriek open, kde sa postavila na najvyšší stupienok so zlatou medailou. V kumite ml. žiakov do 28 kg sa pekným zápasom predviedol Tomáš Garbiar a odniesol si bronzovú medailu. Zlato si odniesol Tobias Klimčák, ktorý úspešne prešiel cez všetky kolá v kategórii ml. žiakov +32 kg. V kumite st. žiakov skončil na 5. mieste Bialončík Jerguš. Potešili nás aj chalani v kategórii st. žiakov +40 kg, ktorý si podelili skoro všetky bodované priečky. Na druhom mieste sa umiestnil Michael Matejčík, tretí skončil Kristián Schultz a Tobiáš Štrbík a na piatom mieste sa umiestnili Samo Ťapaj a Daniel Tomek. V ml. dorastencoch -50 kg si vybojovali pekné tretie miest zhodne Tomáš Socha a Maroš Bednár. Michal Kolena sa predstavil v kategórii ml. dorastencov -55 kg a obsadil taktiež tretie miesto. V kategórii +55 kg sa Marekovi Lissovi podarilo vybojovať takisto bronzovú medailu. Peknými zápasmi potešil aj Kriastián Krilek v  kadetoch do 52 kg, ktorý sa umiestnil na piatom mieste. Z kategórie juniorov do 68 kg si striebro odniesol striebro Janko Stas. Michal Chrenek si rýchlim a pekným zápasom vybojoval zlato v junioroch -75 kg. Škvarekovci si podeli zlaté a strieborné medaily v kategóriách U21 a senioroch -84 kg. Miro vyhral obidva bratské súboje a odniesol si dve zlaté medaily. Zdenkovi ostali strieborné.

Všetkým srdečne GRATULUJEME a ďakujeme za pomoc na súťaži.