alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Grand Prix Karate Žilina 2015

V žilinskej športovej hale na Rosinskej sa v sobotu 21. marca konal ďalší ročník Karate Grand Prix Žilina.Za účasti 575 pretekárov z 59 klubov Slovenska, Českej Republiky, Poľska a Maďarska sa tohto významného  turnaja zúčastnili aj naši karatisti. V pohári klubov sme obsadili ziskom piatich medailí 16 miesto.

V konkurencii kata žiačok do 10 rokov sa prebojovali až do semifinále dve naše karatistky Ema Kolenová a Klára Hrubcová. Ema nezaváhala a vyhrala postup do finále, Klára prehrala s neskoršou víťazkou tesne 2:1, ale v súboji o tretie miesto už nedala súperke šancu a vybojovala bronz. Ema vo finále nestačila na karatistku zo Žiaru nad Hronom a skončila na striebornej pozícii. Ďalšie dve naše katistky, Romana Fukasová  v kata žiačok do 12 rokov  vypadla v eliminácii a Simona Púčiková v kata žiačok do 13 rokov zabojovala v repasáži , ale stačilo to iba na 4 priečku. V kumite žiačok do 12 rokov + 40 kg  excelovala Lucia Garbiarová. V prvom kole porazila úradujúcu majsterku Slovenska 2:0 , v druhom kole vyhrala 4:1 , v semifinále porazila súperku 6:0 a vo finále vyhrala vysoko 12:3 . Na stupni víťazov so zlatou medailou na krku dvihla pohár Grand Prix vysoko nad hlavu, za čo jej srdečne blahoželáme . V kumite chlapcov do 14 rokov + 50 kg vybojoval  bronzovú medailu Maroš Bednár . Poslednú bronzovú medailu pridal v kumite seniorov open Miroslav Škvarek.