alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

POLISH OPEN - IX Karate Grand Prix Bielsko-Biała 2015

V dňoch 10.-11. októbra  sa v Poľskom meste Bielsko Biala konal už IX. ročník medzinárodného turnaja karate. Za účasti viac ako osemsto pretekárov z 26  krajín, medzi nimi boli aj karatisti z Japonska , Austrálie a Anglicka, sa turnaja zúčastnili aj naši karatisti a priniesli domov 6 medailí.

Prvý deň turnaja nastúpila v kata kadetky Simona Púčiková. Prvé kolo vyhrala , avšak v druhom kole ju vyradila pretekárka z Bieloruska a ďalej nepostúpila. V kumite kadetov do 60 kg nastúpil Maroš Bednár. Prvý zápas vyhral , v druhom ho vyradil tesne finalista kategórie. V repasáži o tretie miesto vyhral tri zápasy a získal bronzovú medailu. Ďalší nastúpili do zápasov v kumite starších juniorov do 84 kg bratia Zdenko a Miroslav Škvarekovci. Obaja sa prebojovali až do finále kde vo vzájomnom súboji vyhral Miroslav a získal pohár víťaza Zdenko skončil na striebornej priečke. Bratia Škvarekovci nastúpili aj v kumite seniorov do 84 kg, kde taktiež nenašli premožiteľov a postúpili až do finále. Zápas sa skončil podobne ako v juniorskej kategórii a Miroslav vyhral ďalší pohár, Zdenko si pripísal druhú striebornú medailu .

Druhý deň turnaja nastúpili v žiackych kategóriách Kolenová Ema a Klára Hrubcová v kata žiačok. Eme sa nepodarilo presadiť ,ale Klára vybojovala v kata žiačok do 9 rokov striebornú medailu. Pridala ešte v kata žiačok do 11 rokov štvrté miesto. V športovom zápase kumite sa nepresadili ďalší naši  karatisti a vypadli zo súťaže.