alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Trstenský pohár karate XVIII. ročník

V sobotu 17. októbra sme usporiadali ďalší ročník  trstenského pohára v karate. Pre kluby z regiónu AKB to bol postupový turnaj na majstrovstvá Slovenska v kategóriách mladších kadetov, kadetov, juniorov  a starších juniorov . Okrem slovenských klubov karate prijali pozvanie aj kluby z Maďarska Sakura Kai Budapešť a Poľska  Arawashi  Wieprz.

V kata začiatočníčok ako prvá získala bronzovú  medailu pre domáci klub Lucia Šprláková. V kata žiačok do 9 rokov bola neprekonateľná Klára Hrubcová a samozrejme vybojovala zlatú medailu. V ďalšej kategórii kata žiačok do 11 rokov pridala striebornú medailu Ema Kolenová. V súbornom cvičení kata seniorky porazila Ivana Štefanidesová svoje súperky a vyhrala zlatú medailu.

V športovom zápase kumite starších žiačok do 40 kg vybojovala zlatú medailu Annmária Vilčinská. V kumite starších žiačok do 35 kg sa prebojovala na  bronzovú priečku  Nina Gadzmanová. V kumite mladších dorasteniek do 50 kg pridala striebornú medailu Lucia Garbiarová. V kumite starších žiakov nad 40 kg  vybojoval bronz Šimon Válek. V kumite mladších dorastencov do 50 kg vyhral zlatú medailu Michael Matejčík.  Kategóriu mladších dorastencov nad 55 kg vyhral Maroš Bednár striebornú medailu získal Tomáš Socha a o bronz sa podelili Marek Liss a Kristián Schultz. Ďalšiu bronzovú medailu pridali Miloš Jánošík v kumite kadetov do 52 kg a Ján Stas v kumite juniorov do 68 kg. Seniorskú a U21 kategóriu ovládli bratia Škvarekovci . Miroslav získal dvakrát zlatú medailu keď vo finále porazil brata Zdenka.

Všetkým našim medailistom blahoželáme a ďakujeme aj rodičom a priaznivcom karate klubu za pomoc a podporu pri organizácii turnaja.