alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Svetový pohár karate - HARASUTO WORLD CUP 2016

Druhý aprílový víkend sa konal 12. ročník  svetového pohára v karate v poľskej Lodži  Účasť 1129 karatistov z 13. krajín sveta predznamenávala mnoho náročných zápasov o medaily. Úspešne sa na tomto podujatí predviedli aj naši karatisti . Zo 79 klubov sme skončili na 21 mieste so štyrmi medailami, 1 zlatou 1 striebornou a 2 bronzovými.

Dvojdňový maratón súborných cvičení kata a  športového zápasu  kumite, prebiehal na šiestich tatami  vo všetkých vekových kategóriách. Prvý deň turnaja sa predstavili juniorské a seniorské zápasy. Miroslav  Škvarek nastúpil v kumite seniorov do 84 kg. Vyraďovacími zápasmi sa prebojoval až do finále. Finálový zápas s karatistom z Ukrajiny pre zranenie nakoniec nedokončil a obsadil striebornú priečku. Je to pre neho ďalšie vynikajúce  umiestnenie, keďže týždeň pred týmto turnajom získal medailový hetrik na Majstrovstvách Slovenska seniorov. Získal titul majster Slovenska v družstvách, vicemajster v jednotlivcoch do 84 kg a bronzový v kumite open.

Druhý deň šampionátu súťažili deti do 15 rokov. Klára Hrubcova ďalší ročník po sebe nenašla vo svojej kategórii premožiteľku. V prvom kolo vyhrala  5:0 nad  karatistkou z Poľska s kata Shisochin, v druhom kole porazila 5:0 karatistku z Belgicka s kata Seizan  , v semifinále porazila 3:2 karatistku z Poľska s kata Seinchin  a postúpila do finále. Vo finále po vynikajúcom predvedení  kata Heiku  porazila karatistku z Bieloruska  3:2 a vyhrala svetový pohár. K víťazstvu pridala v kata žiačok do 12 rokov ďalšiu bronzovú medailu, keď v súboji o tretie miesto porazila karatistku z Ukrajiny  3:2.

V športovom zápase kumite žiačok 10 - 11 ročných do 40 kg vybojovala  ďalšiu bronzovú medailu Annamária Vilčinská. Annamária porazila v repasáži karatistky z Poľska a Bieloruska, zaslúžene sa tešila na stupne víťazov. Ďalšie skvelé zápasy predviedla Nina Gadzmanová v kumite žiačok 10-11 ročných do 34 kg , keď vo štvrťfinále porazila súperku z Bieloruska 8:0. V semifinále ju ale nakoniec vyradila ukrajinská karatistka, ktorá vzápätí prehrala ďalší zápas a Nine neumožnila repasáž o tretie miesto.  Všetkým víťazom blahoželáme za skvelú reprezentáciu klubu a mesta Trstená.