alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

V.Elisabeth karate cup Budapešť

V sobotu 23. apríla sa v Budapešti uskutočnil  už V. ročník medzinárodného turnaja karate Elisabeth cup. Účasť potvrdilo 380 karatistov zo  6  krajín,Rakúska, Ukrajiny, Slovenska, Chorvátska, Macedónska a domáceho Maďarska.Turnaja zúčastnili aj mladí trstenskí karatisti , ktorí si vybojovali osem medailí.

Na turnaj nominoval tréner aj dvoch nováčikov Ronalda Hruštinca a Luciu Brčákovú. Obaja sa predviedli v súbornom cvičení kata a vyhrali svoje prvé bronzové medaily. Bratia Juraj a Kristián Gazdíkovci sa nepresadili vo svojich kategóriách a vypadli v eliminácii. V kata žiačok 10 - 11 ročných bojovali Klára Hrubcová a Ema Kolenová. Obe sa prebojovali až do semifinále. Ema vyhrala bronzovú medailu,  Klára porazila vo finále súperku z Maďarska a zdvihla nad hlavu pohár víťaza. Nina Gadzmanová v kumite žiačok 10 - 11 ročných  do 34 kg porazila v eliminácii všetky svoje súperky, avšak vo finále nestačila na svoju súperku a obsadila striebornú priečku. Šimon Válek a Lucia Garbiarová vybojovali ďalšie  bronzové medaily pre klub vo svojich váhových kategóriách. Šimon v kumite 10- 11 ročných nad 40 kg a Lucia v kumite 12 -13 ročných do 50 kg. Striebornú medailu pridal Maroš Bednár v kumite kadetov do 70 kg ,ktorý  prehral až vo finále rozdielom jedného bodu. Bez medailí skončili Ema Mudroňová a Annamária Vilčinská v kumite žiačok 10 - 11 ročných do 40 kg. Víťazom samozrejme blahoželáme.