alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá Európy v karate Shito Ryu

Naši karatisti priniesli domov medaily. V športovej hale v Nových Zámkoch sa v dňoch 18.-19. júna konali 4. Majstrovstvá Európy karate Shito Ryu federácie, na ktoré sa nominovali štyria trstenskí karatisti.

      V sobotu prebiehali zápasy žiakov, dorastencov a juniorov. V nich  z trstenských karatistov vystúpili Šimon Válek v kumite žiakov 10-11 ročných nad 38 kg , Annamária Vilčinská v kumite žiačok 10-11 ročných do 40 kg a Nina Gadzmanová v kumite žiačok 10-11 ročných do 34 kg.  Šimon sa v eliminácii nepresadil a vypadol v druhom kole. Nina vyhrala prvé aj druhé kolo. V treťom kole prehrala s finalistkou a nastúpila do repasáže o tretie miesto. Prvý zápas repasáže vyhrala s prehľadom a sústredila sa na súboj o bronz .V zápase o bronz zabodovala hneď v úvode dvomi Iponmi a celý ďalší priebeh zápasu mala prevahu . Po skončení zápasu sa tešila z bronzovej medaily. Annamária sa v svojej váhovej kategórii  prebojovala  až do semifinále .Tento zápas prehrala  tesným rozdielom 1:0a nepostúpila do finále. Zápas o bronz už nenechala na náhodu, s prehľadom porazila svoju súperku a vybojovala ďalšiu bronzovú medailu pre Trstenú.

        V nedeľu pokračoval turnaj seniorskými kategóriami. Miroslav Škvarek zápasil  v dvoch kategóriách kumite seniorov nad 75 kg a kumite seniorov open. V +75 sa nepresadil a skončil na nepopulárnom 4 mieste, ale v kumite seniorov open získal ďalšiu bronzovú medailu pre trstenský klub.

          Aj keď početne malá výprava trstenských karatistov ale zato úspešná sa vrátila z turnaja s tromi bronzovými medailami z majstrovstiev Európy za čo im srdečne blahoželáme. 

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom

Mesto TrstenaNovaZS TrstenaPanasonicSuvada zber surovinPakostransport.com CVC trstena Bufet RIA BalkovaBudosport  Stavebniny Garbiar

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage