alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

CZECH KARATE OPEN - PILSEN 2009
Dve bronzové medaily zo stredoeurópskej ligy priniesli naši žiacki pretekári !
II.kolo stredoeurópskej ligy v karate sa konalo v českej Plzni v dňoch 3.- 4. októbra. V sobotu nastúpili do súťaže dorastenci a seniori v kata a kumite.
V súťaži kata dorastenky nastúpila Zuzana Kormošová. Príprava posledné tréningy predpovedala súboj o medailové pozície avšak nečakané zdravotné problémy jej nedovolili predviesť natrénované kata v plnom nasadení a tak vypadla hneď v úvode súťaže.
V športovom zápase kumite seniorov do 75 kg sme mali dvoch pretekárov Romana Baľáka a Dana Vrabca . V silne obsadenej kategórii sa Dano prebojoval až do semifinále. Súboj o postup do finále prehral s pretekárom z Nitry tesne o jeden bod. V repasáži ťažký zápas o tretie miesto prehral s českým reprezentantom. Roman prvý zápas bojoval so špičkovým pretekárom s Belgicka . V úvode zápasu vyhrával , čím svojho súpera prekvapil, potom urobil viecero chýb a zápas prehral. Súper ho svojim postupom do finále potiahol do repasáže. Prvé zápasy v repasáži vyhrával, nakoniec však nestačil bodovať v poslednom zápase a skončil na siedmej priečke.V športovm zápase kumite dorastencov do 70 kg skončil na 7.mieste Jakub Štefanides . Druhý deň v nedeľu nastúpili do súťaží juniori a žiaci . Simona Fereková v kata juniorky prehrala v prvom kole s Americkou pretekárkou tesne 3:2. Stano Bajo sa v kata mladší žiaci prebojoval až do súboja o tretie miesto. Radosť z umiestnenia na bronzovej priečke mu nakoniec ale prekazil súper z českého Liberca, ktorý ho porazil 3 : 2. V športovom zápase kumite žiakov do 41 kg si ale medailu nenechal utiecť . Stano aj so svojim klubovým kolegom Michalom Chrenekom postupne porážali svojich súperov v pavúku . Michal hneď svoj prvý zápas vyhral excelentne, keď na svojho súpera zabodoval tromi kopmi na hlavu, a zápas skončil ešte pred časovým limitom. Obaja sa dostali až do semifinále, kde zhodne prehrali až po predĺžených zápasoch . V súboji o tretie miesto vyvinuli maximálne úsilie získať medailu, čo sa im odrazilo na bodoch, nakoniec sa obaja tešili zo stupňa víťazov a bronzovej medaily.

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage