alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

XVI. ročník Trstenského pohára v karate

V sobotu 19. októbra sa v telocvični M. Hattalu v Trstenej uskutočnil už 16. ročník Trstenského pohára, ktorý bol zároveň 1. kolom turnajov AKB. Tento ročník môžeme prvý krát nazvať medzinárodným , keďže pozvanie prijal klub z Maďarska Dunaharaszti Budapešť. Na súťaži sa predstavilo neuveriteľných 195 pretekárov z 18 klubov Slovenska a  z Maďarska. Našim pretekárom sa na domácej pôde darilo a vybojovali spolu 17 medailí a 5 štvrtých miest.

Za mladšie začiatočníčky nastúpila Zuzka Grísová, ktorá si po predvedenej kata zaslúžila svoju prvú bronzovú medailu. Skúsenejšia Klára Hrubcová nedala svojim súperkám šancu v kategórii 5 - 7 ročných a vybojovala zlato. Vo vyššej kategórii 8 - 9 ročných dievčat sa darilo Eme Kolenovej, ktorá sa dostala až do finále, v ňom síce prehrala, ale domov si odniesla striebornú medailu. Ml. dorastenky Dominika Stasová a Patrícia Frančeková sa postarali o ďalšie body pre seba aj klub. Dominika si vybojovala bronz a Paťa ostala tesne pod stupienkom na bodovanom štvrtom mieste. V kata sa presadil aj Dávid Polákovič v kategórii 10 - 11 ročných. Síce sa mu nepodarilo vyhrať medailu, odniesol si však 2 body za štvrté miesto.

V športovom zápase kumite sme mali väčšie zastúpenie. Kumiťáci sa na domácej pôde taktiež vyšvihli a vybojovali pre seba aj klub body aj medaily. V spojenej kategórii ml. žiačok sa našim bojovníčkam podarilo získať hneď dve medaily a to striebro - Annamárii Vilčinskej a bronz - Eme Mudroňovej. V st. žiačkach do 40 kg sa predstavila Lucia Garbiarová, ktorá v novej súťažnej sezóne začala so striebornou medailou. Zastúpenie sme mali aj v seniorkách, kde si zazápasila po dlhšom čase Rebeka Ovšáková a podarilo sa jej získať bronzovú medailu. Prvý krát na súťaži sa predstavil malý ninja Tomáš Garbiar a veľmi peknými zápasmi sa dostal až na štvrté miesto, za ktoré si vybojoval 2 body do celkového hodnotenia. Výkonom potešil Tomáš Socha v kategórii st. žiakov do 40 kg, ktorý vybojoval po pekných zápasoch bronz. Darilo sa aj chalanom vo vyššej kategórii + 40 kg, kde Maroš Bednár vyzápasil striebro a Kristián Schultz skončil na štvrtom mieste. V st. dorastencoch do 57 kg sa predstavil Ján Stas a vybojoval si 2 body za pekné štvrté miesto. V junioroch do 68 kg nás potešili chalani 2. a 3. miestom - Michal Šuhaj vybojoval striebro a Michal Chrenek bronz. V junioroch do 76 kg zahviezdil Zdenko Škvarek, ktorý vyhral bez zaváhania všetky zápasy a odniesol si zlatú medailu. To isté sa podarilo Mirovi Škvarekovi v kategórii seniorov do 84 kg. Spolu potom ešte zotreli súperov v kategórii seniorov do 75 kg - kde sa stretli až vo finále a bratsky si podelili zlato (Miro) a striebro (Zdenko). V najvyššej kategórii seniorov + 84 kg vybojoval Jakub Štefanides striebornú medailu a tým uzavrel úspešné vystúpenie karatistov z Trstenej na domácej pôde.

 

Všetkým súťažiacim GRATULUJEME
a veľmi pekne ĎAKUJEME za pomoc všetkým, ktorý pomohli pri organizovaní súťaže.

 

 

 

 

Fotogaléria:

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage