alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá SsZK, Žiar n. Hronom

V sobotu 3. 11 2012 sa trstenskí karatisti zúčastnili na otvorených majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate v Žiari nad Hronom. Aj keď to nebola postupová súťaž, bola to výborná príležitosť vyskúšať nové sily a doladiť tie existujúce.

Medzi tie nové nádeje trstenského klubu patria Anamária Vilčinská, Alžbetka Hrubjaková, Romana Fukasová, Tobiáš Štrbík a Maroš Bednár.

Aj keď sa v kata dievčatá nedostali v súťaži ďaleko -  Romana a Alžbetka vypadli v prvom kole, Anamária mala možnosť bojovať v repasáži, bola to pre ne skvelá príležitosť okúsiť atmosféru celoslovenskej súťaže. Podobne sa (ne)darilo Tobiášovi, ktorý prehral svoj prvý zápas so skúsenejším súperom a v súťaži ďalej nepokračoval. Maroš bojoval ako lev a dostal sa až do repasáže. V boji o bronzovú medailu nestačil na skúsenejšieho súpera a skončil na peknom 4. mieste.

V kumite kadetov a juniorov sa predstavili samí ostrieľaní bojovníci a ani jeden z nich nezostal bez medaily. Aj keď Michal Hrubjak nemá ešte toľko skúseností ako ostatní zápasníci, svoje zaváhanie v prvom kole si vynahradil v repasáži, keď so súpermi o skúsenostiach nediskutoval a "prebil" sa až k bronzovej medaile v kategórii kumite kadeti do 52 kg. V tej istej kategórii svoje skúsenosti pretavil do zlata Samo Dedinský. O ďalšie medaily sa postarali bratia Škvarekovci, ktorí sa stretli vo finále kategórie juniori do 76 kg. Po skvelom bratskom finálovom súboji vyhral Zdeno nad Mirom, domov teda šlo zlato a striebro. Posledným medailistom bol Michal Chrenek, ktorý získal v kategórii kadeti do 63 kg ďalšie zlato.

Všetkým srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy.