alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Trstenský pohár 14.ročník - I.kolo AKB !

V sobotu 13. októbra náš karate klub zorganizoval 14. ročník Trstenského pohára v karate, ktorý je zároveň 1. kolom turnajov AKB (Asociácia karate Bratislava). Na gymnáziu Martina Hattalu v Trstenej sa od desiatej hodiny začali predstavovať karatisti v kategóriách kata. Po ich skončení nasledovali kategórie športového zápasu kumite. Na súťaži sa predstavili karatisti z deviatich klubov: ŠŠK Bratislava, Trnava SLOVŠPORT, KK ZZO Čadca, KK Dolný Kubín, KK MIYAGI Lučenec, 1. KC Pezinok, KK Žilina, KK EURÓPA Trenčín a samozrejme domáci KK Trstená. Na súťaži sa predstavili popri reprezentantoch klubu aj nové tváre, ktorým sa na svojej prvej súťaži podarilo vybojovať umiestnenia na stupienku víťazov.

Po výborných výsledkoch na tréningu si Emka Kolenová a Klárka Hrubcová mohli po prvýkrát vyskúšať zacvičiť kata na súťaži. Emke sa podarilo vybojovať zlatú a Klárke striebornú medailu v kategórii kata 5-7 ročných dievčat. Darilo sa aj Romanke Fukasovej a Annamárii Vilčinskej, ktoré skončili zhodne na 3. mieste v kategórii kata ml. žiačky 8-9 rokov. V kategórii 8-9 ročných chlapcov sa prebojoval na tretie miesto Dávid Polákovič. V kategórii starších žiačok 10-11 ročných sa prebojovala Simona Púčiková až do finále, v ktorom tesne prehrala s pretekárkou z ŠŠK Bratislava a získala výborné druhé miesto. S ml. dorasteniek 12-13 ročných potešila výkonom Mirka Gočálová, ktorá si vybojovala zlatú medailu. Dominika Stasová si z tej istej kategórie odniesla bronz. Lea Dudová vyhrala kategóriu kadetky 14-15 ročných. V kata kadetov 14-15 ročných si Michal Hrubjak vybojoval striebornú medailu, keď prehral vo finále s pretekárom z ŠŠK Bratislava. O poslednú medailu v kategórii kata sa postarala Iva Štefanidesová, ktorá si v juniorkách vybojovala striebornú medailu.

Po vyhodnotení kata sa začalo bojovať v kategóriách športového zápasu. V kumite ml. žiačok do 25 kg si vybojovala zlato Lucia Garbiarová. Tobiáš Štrbík si vyzápasil striebro v ml. žiakoch do 32 kg. Nad 32 kg sa darilo chalanom Michaelovi Matejčíkovi a Kristiánovi Schultzovi, ktorí skončili zhodne na 3. mieste. V kumite st. žiakov do 32 kg sa vyšvihol Adam Pakos, ktorý si zo súťaže odniesol zlatú medailu. Nad 40 kg potešil výkonom aj Maroš Bednár, ktorí skončil na 3. mieste. Samo Duda podobne ako Maroš získal bronz vo svojej kategórii ml. dorastenci do 45 kg. Samo Dedinský vyhral všetky svoje zápasy a odniesol si zo súťaže zlato v kategórii ml. dorastenci nad 50 kg. V starších dorastencoch do 52 kg si vybojovali bronz Michal Hrubjak a Janko Stas. V kategórii do 63 kg skončil na druhom mieste Michal Chrenek a tretie miesto si vybojoval Michal Šuhaj. V kumite juniorov do 61 kg vybojoval zlato Marián Vrabec a v kategórii do 76 kg skončili zhodne na treťom mieste Miro a Zdeno Škvarekovci. Poslednou kategóriu celej súťaže bolo kumite družstiev, do ktorej nastúpili: KK Dolný Kubín, Trnava SLOVŠPORT a domáci KK Trstená. Za náš klub bojovali bratia Škvarekovci, ktorým pomohol Kristián Michalec z klubu KK ZZO Čadca. Zlato si nakoniec po dvoch víťazstvách odniesli domáci.

Všetkým súťažiacim gratulujeme a ďakujeme za pomoc pri príprave súťaže.