alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Slovenský pohár žiakov v karate III.kolo Sabinov !

                 V Sabinove sa uskutočnilo posledné kolo Slovenského pohára v karate žiakov.Bola to posledná možnosť získať postupové body na Majstrovstvá Slovenska, ktorú využili aj naši karatisti.

                 V súbornom cvičení kata mladšie žiačky 8-9 rokov si postup zabezpečila Simona Púčikova, ktorá sa prvý krát presadila na slovenských pohárových súťažiach. V prvom kole vyhrala nad svojou súperkou 3:0, v druhom kole prehrala 2:1 s  finalistkou, v repasáži prvý zápas porazila súperku  3:0 , v súboji o bronz porazila súperku 2:1 a vyhrala tretie miesto. Dominika Stasová, Patrcia Frančeková a Filip Precner prehrali svoje zápasy v eliminácii. Ďalšiu medailu v kata mladší dorastenci 12-13 rokov  pridal Mário Meixner. Postupne porážal svojich súperov v eliminácii.V súboji  o finále narazil na pretekára z Rapidu Bratislava a prehral . V repasáži o tretie miesto však nezaváhal a vynikajúco predvedenou kata Suparimpei si vybojoval bronzovú medailu.

                 V športovom zápase kumite starších žiakov 10-11do 30 kg prekvapil Samuel Duda, ktorý takticky vedenými zápasmi prešiel až do súboja o tretie miesto. V tomto zápase v úvode prehrával 1:0 , ale bojovným nasadením zvrátil výsledok v závere zápasu a nakoniec svojho súpera porazil  2:1. Získal bronz a lístok na majstrovstvá Slovenska v kumite.V kumite starších žiakov 10-11 rokov do 35 kg prehral svoj zápas o medailu Samuel Dedinský a skončil na štvrtej priečke . V kategórii mladších dorastencov do 50 kg bojovali dvaja naši pretekári , Michal Chrenek a Stanislav Bajo. Michalovi sa nedarilo a vypadol hneď v prvom kole. Stanislav postupne porážal svojich súperov až do finále. Finálový zápas bol celý čas nerozhodný 1:1, ale v závere mal viac šťastia súper a získal víťazný Ipon . Stanislav skončil na druhom mieste so striebornou medailou . Poslednú medailu pridal Michal Šuhaj v kumite mladší dorastenci + 50 kg. Postup do finále síce prehral, avšak v súboji o tretie miesto podal dobrý výkon a výsledok  1:0 si ustrážil až do konca zápasu. Obsadil tretie miesto a postupuje na majstrovstvá Slovenska . Všetkým našim pretekárom blahoželáme k medailovým postupom.           

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom


 Mesto TrstenaNovaZS Trstena
PanasonicSuvada zber surovinBufet RIA Balkova

Budosport  Stavebniny Garbiar 

 

    Pakostransport.com

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage