alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Majstrovstvá Slovenska 2012 Partizánske

V sobotu, 19. mája, sa v Partizánskom konali Majstrovstvá Slovenska detí žiakov a ml. dorastencov. Na súťaž sa z klubu nominovalo 10 pretekárov v kata aj kumite. Naši reprezentanti sa vo veľkej konkurencii nedali zahanbiť a vybojovali pre klub dve štvrtépäť siedmych miest.

 

Len o kúsok ušla medaila Annamárii Vilčinskej, ktorá tesne prehrala v boji o tretie miesto a vo svojej prvej súťažnej sezóne si na medailu z Majstrovstiev Slovenska musí ešte počkať. V konkurencii 14. pretekárok je štvrté miesto krásna odmena za jej bojovnosť.

Štvrté miesto vybojoval aj Samuel Dedinský, ktorý bez problémov vyhral svoj prvý a druhý zápas. V semifinále prehral so súperom z Košíc 1:0 , ktorý nakoniec postúpil až do finále,  a tak Sama potiahol do repasáže. V tej tesne prehral s pretekárom z Banskej Bystrice a skončil štvrtý v konkurencii 17. súťažiacich.

Romana Fukasová nastúpila hneď v prvom kole proti neskoršej víťazke kategórie. Prvé kolo jej nevyšlo podľa predstáv no v 1. kole repasáže vyhrala nad svojou súperkou hladko 4:1. V druhom kole repasáže už nestačila na svoju súperku a skončila zo 14. pretekárok na peknom siedmom mieste.

Výsledkami potešil aj Michal Hrubjak, ktorý sa na majstrovstvá nominoval v kata aj kumite. V kategórii kata dostal do prvého kola silného súpera, ktorý sa prebojoval až do finále a Michala tak potiahol aspoň do repasáže. V repasáži Michal nestačil na svojho súpera a skončil na peknom siedmom mieste z 19. pretekárov. V kategórii kumite vyhral prvé kolo, v druhom, ale nestačil na reprezentanta Slovenska a neskoršieho víťaza kategórie. Ten ho potiahol do repasáže, v ktorej Michal tesne prehral a skončil na siedmom mieste v konkurencii 20. pretekárov.

Rovnako ako Michal si počínala aj Dominika Stasová, ktorá sa taktiež nominovala v kata aj v kumite a vybojovala pre klub dve siedme miesta. V kategŕii kata vyhrala prvé kolo, v druhom prehrala, no súperka ju potiahla do repasáže. V repasáži v prvom kole prehrala tesne 3:2 a tak skončila siedma v konkurencii 23. pretekárok. V rovnakej kategórii sa do druhého kola prebojovala Patrícia Frančeková, v druhom kole nestačila na svoju súperku, ktorá ďalšie kolo prehrala a tak Paťa do bojov o tretie miesto nepostúpila. Prvé kolo tej istej kategórie sa nepodarilo Simone Púčikovej, a tu sa pre ňu súťaž skončila.

V kategórii kata ml. dorastenky sa na majstrovstvá nominovala Miroslava Gočálová, ktorá v prvom kole nestačila na svoju súperku. Tá postúpila do finále a Mirka tak mohla zabojovať o tretie miesto. Tu nastúpila proti silnej súperke, ktorá nasadila proti našej pretekárke vysokú kata a Mirka tak skončila v prvom kole repasáže.

Samuel Duda sa predstavil v kategórii kumite st. žiaci +40 kg. V prvom kole ani Samo ani jeho súper nezabodovali a o ich víťazstve rozhodovali rozhodcovia. Tým sa viacej páčil Samov súper a tak náš pretekár do ďalších bojov nepostúpil.

Nedarilo sa Lucii Garbiarovej v kategórii kumite  ml. žiačok, ktorej nevyšlo prvé kolo, a tak do ďalších bojov nepostúpila.

 

4. miesto

Annamária Vilčinská - kata dievčatá 5 – 7 rokov

Samuel Dedinský - kumite ml. dorastenci 12 – 13 rokov -50 kg

7. miesto

Romana Fukasová - kata ml. žiačky 8 – 9 rokov

Michal Hrubjak - kata ml. dorastenci, kumite ml. dorastenci 12 – 13 rokov -40 kg

Dominika Stasová - kata st. žiačky 10 – 11 rokov, kumite st. žiačky +40 kg

 

VŠETKÝM PRETEKÁROM GRATULUJEME A ĎAKUJEME ZA VÝBORNÚ REPREZENTÁCIU KLUBU!

Za podporu Karate klubu v Trstenej ďakujeme aj týmto sponzorom

Mesto TrstenaNovaZS TrstenaPanasonicSuvada zber surovinPakostransport.com CVC trstena Bufet RIA BalkovaBudosport  Stavebniny Garbiar

2% z vašej dane ...

Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená

Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU

    

 

KATA GOJU-RYU

Gekisai Ichi/ Gekisai Ni

 

Shisochin

Saifa

 

Seiyunchin

Sepai

 

Zdroj: Okinawa Karate Center Homepage