alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Grand Prix Poland 2009
Trstenskí karatisti sa cez víkend 7.-8. novembra zúčastnili na poslednej zahraničnej súťaži v tomto kalendárnom roku, ktorou bol GRAND PRIX Poland v poľskej Lodži. Na kvalitne obsadenom turnaji sa sobotu predstavili juniori a seniori v súťažiach kata aj kumite, spolu s pretekármi z 11 krajín. Takmer všetci, ktorí vstúpili do bojov získali aj medailové umiestnenie. V kategórii kata juniorky Simona Fereková konečne prelomila súťažnú smolu a zaslúžene získala 1. miesto a zlatú medailu. Ďalší z trstenských pretekárov súťažili v kategórii kumite seniorov. Veľmi dobre si počínala Zuzka Vorčáková, ktorá získala bronz v kategórii kumite seniorky do 50 kg. Daniel Vrabec síce vo svojej kategórii kumite seniori do 72 kg súboj o 3. miesto prehral, ale v kategórii OPEN kumite bez rozdielu hmotností zabojoval a bronzovú medailu si nenechal ujsť. Nedarilo sa naopak Tomášovi Letoštiakovi, ktorý po dlhšej súťažnej pauze nestačil na svojho súpera a vypadol hneď v úvodných kolách.
V nedeľu pokračovali súťaže žiakov a kadetov. V kata sa predstavili Zuzka Kormošová v kategórii kadetky a Stanko Bajo v kategórii mladší žiaci. Obaja získali po veľmi dobrých výkonoch 3. miesto a bronzové medaily. V nedeľu popoludní pokračovali súťaže v kumite. V športovom zápase kumite starších žiakov do 40 kg sa prebojoval až do semifinále Michal Šuhaj. Finálový zápas mu ušiel len tesne, keď prehral s pretekárom z Walesu o jeden ipon , zápas o tretie miesto však zvládol na výbornú a tešil sa z bronzovej medaily. Michal Chrenek a Stanislav Bajo neprešli cez vylučovacie zápasy a skončili bez bodov .V kumite starších žiakov do 45 kg bolo hneď v úvode horúco. Po proteste jedného trénera a následnom prevažovaní pretekárov rozhodcovia zistili že pretekár z Palestíny prekročil váhový limit, následne bol diskvalifikovaný a vylúčený z kategórie. V tejto kategórii sme mali Mariána Vrabca, ktorý sa hneď úvodným víťazným zápasom predviedol v skvelej forme. S prehľadom porážal svojich súperov až do finálového zápasu. Vo finále mu útoky vychádzali bez chyby a tak presvedčivo bodoval čo nakoniec zavŕšil víťazstvom a pohárom Grand Prix . Na záver nás potešil svojim výkonom aj Jakub Štefanides , keď sa v kumite kadetov do 70 kg dostal až do finále a po náročnom zápase a predĺžení prehral len tesne a získal striebornú medailu.