alebonová registrácia
CLOSE

Otvori Facebook stranku v novom okne

Grand Prix Hradec Králové 2010

Posledný aprílový víkend pretekári Karate klubu Trstená absolvovali ďalšie kolo stredoeurópskej ligy karate v českom Hradci Králové. Príprava na turnaj sa odzrkadlila na ich výsledkoch. Z turnaja, ktorý sa považuje za jeden z najväčších v Európe, si priniesli pekné umiestnenia . Vybojovali tri bronzové medaily a traja pretekári skončili na štvrtej priečke .

V úvode turnaja súťažili o medaily v kategóriách kata dorastenky a kata juniorky naše dve skúsené pretekárky Simona Fereková a Zuzana Kormošová . Obe zhodne postupovali v eliminácii do semifinále .

Simona Fereková v súboji o postup do finále kata juniorky prehrala s neskoršou víťazkou kategórie . V súboji o tretie miesto prehrala tesne 2:3 a skončila na štvrtej priečke.

Zuzana Kormošová v kata dorastenky prehrala s víťazkou kategórie z Egypta, ale v repasáži o tretie miesto zabojovala. Najskôr porazila ďalšiu Egypťanku 3:2 s kata Suparimpei a v súboji o bronz poľskú pretekárku 4:1 s kata Anan .

V športovom zápase kumite kadetov nad 70 kg zápasil Jakub Štefanides. Vo vyrovnanom zápase o postup do finále prehral až v predĺžení na zastávky s pretekárom z Egypta. Súboj o tretie miesto ale už nepustil a po taktickom zápase s Ukrajincom zabodoval v poslednej sekunde víťazným Iponom a vyhral bronzovú medailu .

V kumite dorastencov do 52 kg zápasil Marián Vrabec a po náročnom zápase o tretie miesto nakoniec prehral a obsadil štvrtú priečku.

Druhý deň turnaja sa predstavili v kata starší žiaci Stanislav Bajo a Mário Meixner .  Stanislav vypadol v treťom kole, Mário prehral až postup do finále. V súboji o tretie miesto nezaváhal a nakoniec vyhral 3:2 nad pretekárom  z česka. Posledné bodové umiestnenie pridal Michal Chrenek, ktorý prehral v súboji o tretie miesto a skončil štvrtý v kumite starší žiaci do 45 kg.