V dňoch 11.-14. septembra sa rumunskom meste Temešvár konali XXI. majstrovstvá Európy Goju Ryu .
Na tomto turnaji sa predstavili naše pretekárky v kata . Lýdia Hrubcová , Ester Dudová , Laura Ulrichová a Nela Jankoľová. Dievčatám sa nepodarilo prejsť cez elimináciu v kata, ale v kumite žiačok si poradila Nela Jankoľová a prebojovala sa až do finále. Vo finále kategórie kumite žiačok 10-11 rokov do 35 kg vybojovala striebornú medailu a titul vicemajster Európy.

V dňoch 20.- 22. júna sa konalo už tradične koncoročné klubové sústredenie na chate Slaná Voda, ktoré bolo zároveň spojené so seminárom Sakura kai karate .
Celý víkend sa žiaci nášho klubu pripravovali na skúšky technickej vyspelosti karate. V nedeľu sa konali skúšky ktoré väčšina úspešne zvládla. Okrem domácich karatistov , prijali pozvanie aj karatisti z iných slovenských a maďarských klubov karate. Seminár zastrešoval sensei Ladislav Sztranyák 5. Dan. Hostia z klubov ZZO Čadca, Myiagi Lučenec, KK Pezinok, KK Vranov nad Topľou, karatisti z Sakura kai Hungary v príjemnom prostredí pod Babou Horou čerpali nové poznatky z tradičného karate.
Dňa 14. júna sa v Žiari nad Hronom konal priateľský turnaj na počesť osobností žiarskeho karate .
Na tomto turnaji sa zúčastnili naši najmenší pretekári. Timea Brezoňáková vybojovala bronz v kata žiačky 6-7 rokov. Emiliia Bushtruk vybojovala bronz v kata žiačky 8-9 rokov. Emily Kubicová obsadila 5. miesto v kata žiačky 6-7 rokov.
V dňoch 6.-8. júna sa konal 3 svetový Championship Shito Ryu WSSHRF v karate a kobudo v meste Varaždín.
Našim karatistom sa na tomto turnaji podarilo vybojovať viacero medailí. Lýdia Hrubcová vybojovala striebro v kobudo Bo mladších kadetiek. Nela Jankoľová vybojovala bronz v kumite žiačok 10-11 rokov do 35 kg a 5. miesto v kata žiačok. Sofia Laurincová vybojovala bronz v kumite žiačky 10-11 rokov do 35 kg. Laura Ulrichová vybojovala bronz v kobodo Bo kadetiek. Kristína Železňáková vybojovala striebro v kumite junioriek tímov a pridala 5. miesto v kumite junioriek do 68 kg. Ester Dudová obsadila 5. miesto v kobudo Bo kadetiek a 7. miesto v kata kadetiek. Alexandra Miklátková obsadila 5. miesto v kumite žiačok 10-11 rokov do 35 kg. Patrik Šiška obsadil 5. miesto v kumite žiakov 10-11 rokov nad 40 kg.
Dňa 24. mája sa v Banskej Bystrici konali Majstrovstvá Slovenska žiakov v karate.
Naši pretekári ktorí získali postup sa tohto podujatia zúčastnili. Emily Kubicová obsadila 5. miesto v kumite žiačok 6-7 rokov do 27 kg. Sofia Laurincová obsadila 7. miesto v kumite žiačok 10-11 rokov do 35 kg. Alexandra Miklátková obsadila 7. miesto v kumite žiačok 10-11 rokov do 40 kg. Sofia Laurincová a Nela Jankoľová získali titul Víťaz slovenské pohára za najväčší počet bodov a víťazstiev počas uplynulej sezóny.
Prispejte 2 % z Vašej dane pre činnosť Karate klubu Trstená
Tlačivá pre zamestnancov je možné
stiahnuť TU